Szkolenia taktyczne CQB dla służb i cywili

Started on 16 lipca, 2024

Szkolenia taktyczno-strzeleckie to oferta dla osób początkujących oraz tych, które posiadają już pewne doświadczenie strzeleckie, bowiem zakres zajęć dopasowywany jest do poziomu umiejętności uczestników. W ofercie szkolenia znajduje się więc podstawowy zakres wiedzy teoretycznej, jak również zaawansowane działania praktyczne.

W strzelectwie ważna jest nie tylko wiedza techniczna, ale duże znaczenie mają także umiejętności taktyczne. Strzelanie taktyczne to bowiem sprawniejsze, bezpieczniejsze oraz efektywniejsze posługiwanie się bronią. Jeśli więc jesteś osobą, która interesuje lub hobbystycznie zajmuje się strzelectwem, bądź też zamierza w przyszłości zajmować się tym zawodowo, szkolenia taktyczne będą odpowiednie, by poszerzyć wiedzę i podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie.

Szkolenia taktyczne mają na celu przygotowanie do sprawnego posługiwania się bronią, umiejętnego poruszania się z nią oraz zdobycie umiejętności taktycznych, w tym lokalizowanie celu, strzelanie w ruchu, celowanie zza przeszkód, pokonywanie torów taktycznych- są to więc warunki zbliżone do tych, które występują na rzeczywistym polu walki. Podczas szkolenia uczestnicy poznają zasady właściwego i bezpiecznego posługiwania się poszczególnymi typami broni, w tym ich doboru, podjęcia czy przeładowywania magazynków; ćwiczą postawy strzeleckie; identyfikują i lokalizują cel; zdobywają umiejętności poruszania się oraz pracy w zespole podczas skuteczną komunikację z pozostałymi osobami; ćwiczą planowanie poszczególnych działań.

Szkolenie to jest okazją do poznania najnowszych technik strzeleckich oraz zdobycia umiejętności praktycznych pod okiem doświadczonych instruktorów i w oparciu o profesjonalne zaplecze techniczne i organizacyjne. Instruktaż z Grom Academy to wyzwanie, przygoda i adrenalina, ale też możliwość poznania swoich możliwości fizyczno-psychicznych.

Close Quarters Battle (CQB) to rodzaj działań taktycznych, dotyczących walki w przestrzeniach zamkniętych na małych odległościach- jest to metoda stosowana przez jednostki specjalne. Szkolenie to przeznaczone jest dla osób na poziomie zaawansowanym, które posiadają podstawy posługiwania się bronią i chcą swoje umiejętności poszerzyć o kolejne elementy taktyczno-strzeleckie, m.in.: zdobywanie pojedynczego pomieszczenia oraz kilku pomieszczeń, zdobywanie zróżnicowanych ciągów komunikacyjnych, planowanie i wykonywanie określonych zadań na obiekcie.

Szkolenia CQB odbywają się na trzech poziomach:

  • kurs podstawowy CQB lev. I;
  • kurs dla średniozaawansowanych CQB lev. II;
  • kurs dla zaawansowanych CQB lev. III

Zapraszamy do zapoznania ze szczegółową ofertą i terminarzem szkoleń.

Nazwa szkolenia Termin Miejsce Cena