Szkolenie pistolet średnio zaawansowany

Started on 28 maja, 2024

COMBAT SHOOTING COURSE PISTOLET LOW-LIGHT lev. I i lev. II jest szkoleniem polecanym osobom, które chcą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności strzeleckie, żołnierzom zawodowym, żołnierzom jednostek Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszom, kandydatom do służb oraz członkom organizacji pro-obronnych. To szkolenie na zaawansowanym poziomie, dedykowane osobom, które posiadają już pewne doświadczenie strzeleckie. Rzuca ono całkiem inny obraz na zagadnienia strzelectwa praktycznego, bowiem bazuje na wypracowanym i realizowanym systemie GROM.

Kurs składa się z zajęć teoretyczno-praktycznych, swoim zakresem obejmując następujące zagadnienia:

  • warunki bezpiecznego posługiwania się bronią oraz bezpieczeństwo na strzelnicy;
  • postawy strzeleckie i ich stosowanie;
  • chwyt broni w teorii i praktyce oraz eliminacja podstawowych błędów;
  • praca na przyrządach celowniczych;
  • język spustowy- praca na nim i jego kontrola;
  • stosowane techniki- praca na broni w bliskim kontakcie;
  • bezpieczne posługiwanie się bronią w domu oraz w poszczególnych sytuacjach.

Pistolet low-light lev. I dodatkowo rozszerzony jest o techniki pracy na broni w ograniczonej widoczności- latarka swobodnie operowana, a więc posługiwanie się bronią w trudnych warunkach, w ciemności, z utrudnioną możliwością identyfikacji celu, gdzie dochodzi stres oraz presja niebezpieczeństwa. Jest to trening statyczny z użyciem latarki ręcznej, na którym poznamy różne techniki operowania latarką oraz dowiemy się, w jakim celu, w kontekście działania na broni palnej się ich używa.

Pistolet low-light lev. II dodatkowo rozszerzony jest o techniki pracy na broni w ograniczonej widoczności- latarka zintegrowana z bronią, a więc zajęcia odbywają się w warunkach opisanych powyżej, jednak całość przebiega w ruchu. Podczas treningu odbywa się wyszukiwanie i identyfikacja celów w ciemności, taktyka poruszania i strzelania z latarką zintegrowaną, scenariusze symulacyjne. Dodatkową opcją jest wykorzystanie znaczników laserowych.

Szkolenie pistolet średniozaawansowany to zajęcia, których celem jest utrwalenie technik poznanych na szkoleniu podstawowym oraz doskonalenie umiejętności i technik strzeleckich na poziomie wyżej rozwiniętym. Pozwala ono na zapoznanie się z zaawansowaną tematyką i problematyką strzelania dynamicznego. Dzięki niemu można poczuć pewność w posługiwaniu się bronią krótką.

Nazwa szkolenia Termin Miejsce Cena