Szkolenie karabin podstawowy

Started on 24 czerwca, 2024

Karabin to najpopularniejszy rodzaj indywidualnej, długiej broni strzeleckiej. Chcąc nim umiejętnie operować, niezbędne jest wypracowanie pewnych podstaw oraz prawidłowych nawyków. Dla osób, które stawiają pierwsze kroki w strzelaniu praktycznym, przygotowano szkolenie karabin podstawowy. Pozwala on nabyć podstawową wiedzę, dzięki czemu możliwe jest przejście do strzelań bardziej zaawansowanych.

Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, obejmując swoim zakresem takie zagadnienia, jak:

  • zasady bezpiecznego posługiwania się bronią palną oraz zasady panujące na strzelnicy;
  • budowa i działanie karabinu;
  • ładowanie i rozładunek broni;
  • właściwa postawa strzelecka;
  • prawidłowy chwyt broni;
  • praca na przyrządach celowniczych i z kolimatorem;
  • kontrola spustu;
  • kontrola oddechu;
  • praca na bezpieczniku.

Tylko poznanie od podstaw najważniejszych zasad strzelectwa oraz opanowanie kluczowych umiejętności pozwala uzyskać wysoką skuteczność użycia broni. Instruktorzy Grom Academy swoją wiedzę przekazują w sposób czytelny i przystępny, zaś w trakcie poszczególnych etapów szkolenia na bieżąco wychwytują i dokonują korekty błędów, dzięki czemu uczestnik szybko uczy się prawidłowych praktyk oraz skutecznie wyrabia potrzebne umiejętności.

W trakcie szkolenia otrzymujesz możliwość pracy z użyciem najlepszego sprzętu oraz na profesjonalnie przygotowanej strzelnicy. Szkolenie podstawowe otwiera także drogę do kolejnych, bardziej zaawansowanych szkoleń.

BASIC COMBAT SHOOTING COURSE to kurs dla osób rozpoczynających przygodę ze strzelectwem, ale także dla żołnierzy wojsk, Wojsk Obrony terytorialnej, kandydatów do służb mundurowych, czy członków organizacji pro-obronnych. Szkolenie to pozwala na prawdziwe poznanie „strzeleckiego abecadła” w sposób unikatowy i przystępny dla każdego uczestnika. Oparte jest ono na technikach i metodach wypracowanych w GROM, dzięki czemu umożliwia skuteczny trening. Kurs składa się z zajęć teoretyczno-praktycznych, w zakresie tematycznym przedstawionym powyżej. Pozwala na opanowanie strzelania statycznego, dzięki czemu możliwe będzie pewne strzelanie dynamiczne.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz terminarzem szkoleń.

Nazwa szkolenia Termin Miejsce Cena